Recykling artystyczny

Projekty fotograficzne Benjamina Von Wonga

Recykling plastiku

Projekt Mermaid

Benjamin Von Wong to fotograf z Kanady, który zaangażował się w działania proekologiczne. Jego projekty nawiązują do walki z zaśmiecaniem świata.
Propagują recykling, powtórne wykorzystanie rzeczy i utylizację odpadów plastikowych. Wykorzystując ogromne ilości zużytych plastikowych butelek czy starych laptopów stworzył serię pięknych i jednocześnie przejmujących fotografii.
Do projektu z laptopami otrzymał od firmy Dell ponad 1800 kg elektrośmieci, tyle, ile średnio zużyje Amerykanin w ciągu swego życia.
Z kolei w projekcie z plastikami wykorzystał 10000 butelek otrzymanych z centrum zarządzania odpadami Tomra. Historię powstawania projektów można zobaczyć tutaj: projekt mermaid-plastic, projekt dell

 

 

 

Manhattan z płyty głównej

recykling elektrośmieci

Mikro-Manhattan

Tak oto wygląda Midtown Manhattan w skali .0635: 100. Skrupulatna konstrukcja tego modelu 165 X 80 cm , którą wykonał młody artysta zayd menk pochodzący z zimbabwe, zajęła 3 miesiące wolnego czasu na googlowanie i powtarzalne obliczenia, piłowanie i klejenie. W sumie wymagało to zużycia 263 patyczków do klejenia na gorąco, 11 procesorów, 27 płyt głównych, 10 płyt głównych monitora CRT, 15 baterii, 2 zegarów, 4 zegarków, 3 dyski twarde, 3 karty graficznye, 4 karty dźwiękowe, 7 zasilaczy, 13 czytników dyskietek, ponadto bezprecedensowej liczby przeszukiwań wikipedii, dużo matematyki, dużo cierpliwości, „kilka innych drobiazgów” i jeszcze, proszę bardzo – budynek Empire State zapala się za pomocą 4 mikro diod LED.

2018-03-14T15:55:41+00:00 Marzec 14th, 2018|recykling|0 Comments

Leave A Comment